הסתר סינון
Filters 0
סדר על פי:
Filters 0
       
               

מה משמעות
האקולוגי העיצוב 
ב Decathlon

               

אנו ב-DECATHLON, לא רק מציעים לכם מוצרי ספורט בעלי ביצועים גבוהים, הצוות שלנו מחויב לעצב ולייצר את אותם המוצרים                    עם מודעות סביבתית גבוהה ככל האפשר. גישה זו נקראת "עיצוב אקולוגי".

       

אנו ב-DECATHLON, לא רק מציעים לכם מוצרי ספורט בעלי ביצועים גבוהים, הצוות שלנו מחויב לעצב וליצר את אותם המוצרים עם מודעות סביבתית גבוהה ככל האפשר. גישה זו נקראת "עיצוב אקולוגי".

       
           

מה זה עיצוב אקולוגי?

           

עיצוב אקולוגי מכיל את שילוב ההשפעה הסביבתית הכולל את החשיבה הראשונית בעיצוב המוצר ועד שילוב השפעות מחזור חייו.

           

שילוב ההשפעה הסביבתית פירושו ייצור מוצרים הממזערים את ההשפעה על הסביבה החל מתהליך העיצוב שלהם.

           

מוצר שמעוצב (או בעל עיצוב מחודש) במסגרת המודעות הסביבתית, הוא מוצר שממלא את אותן פונקציות שימוש תוך מתן יתרונות סביבתיים.

חומרי גלם

מיצוי ועיבוד

הפקה

טכניקות ייצור

הובלה

החל משלב מיקום הייצור ועד מיקום המכירה

הפצה

מיקום ושיטת המכירה

שימוש

הפעלה, ניקוי ותחזוקה

סיום השימוש

תיקון, מיחזור והריסה

מעגל החיים של המוצר

       
           

       

תוויות סביבתיות

על מנת לעזור לכם לבצע בחירות בצורה אחראית התורמות לסביבה בהתחשב בעיצוב האקולוגי, התחלנו בתהליך של תיוג סביבתי אשר מעריך את דרגת השפעה הסביבתית של חלק מהמוצרים שלנו. תיוג סביבתי זה מאפשר לכם להשוות את ההשפעה הסביבתית של מספר מוצרים מאותה משפחה (למשל במשפחת המוצרים של חולצות טריקו עם שרוולים קצרים).

דירוג סביבתי (A עד E) ייוצג על מוצרים שעברו תהליך הערכה. מערכת דירוג זו, הופיעה בעבר על מכשירים ביתיים ותופיע על מוצרים אחרים המתבססים על חישובי המהנדסים שלנו. דירוג זה מכמת את ההשפעות הסביבתיות העיקריות של המוצר ומחושב לאורך כל מחזור חייו.  כיום, 48% מהמוצרים שלנו בעלי עיצוב אקולוגי.

 

מבחינה מעשית

ניתן ליישם את עקרונות העיצוב האקולוגי דרך היבטים שונים של המוצר. עקרונות אלו נועדו למזער את ההשפעה הסביבתית. על מנת להבין טוב יותר, הנה כמה דוגמאות

 • כותנה אורגנית

  צביעת הטקסטיל מצריכה כמות רבה של מים ובנוסף משחררת מי ביוב ממרחצאות הצבע. על מנת להפחית את ההשפעה הסביבתית,אנו בוחרים בשיטת צביעת הטקסטיל המשלבת פיגמנטים של צבע בסיבי הבד בעת ייצור החוט עצמו ולא באמצעות תהליכי צביעה מסורתיים.

 • צביעת טקסטיל

                         

  צביעת הטקסטיל מצריכה כמות רבה של מים ובנוסף משחררת מי ביוב ממרחצאות הצבע. על מנת להפחית את ההשפעה הסביבתית,אנו בוחרים בשיטת צביעת הטקסטיל המשלבת פיגמנטים של צבע בסיבי הבד בעת ייצור החוט עצמו ולא באמצעות תהליכי צביעה מסורתיים.

 • פוליאסטר ממוחזר

  על מנת לייצר פוליאסטר ממוחזר, אנו ממחזרים בקבוקי פלסטיק וטקסטיל ובכך מצמצמים את השימוש במשאבי נפט תוך שמירה על אווריריות הבד.

 • אריגה

  כדי להפחית את ההשפעות הסביבתיות של צריכת המים והשפכים בתהליך הייצור, אנו משתמשים רק בחוט אחד מבין שני חוטים הצבועים בתמיסה ובכך מפחיתים את השימוש במים.

ואנחנו לא עוצרים שם!

המשימה שלנו היא להנגיש את ההנאות והיתרונות של הספורט לכמה שיותר אנשים, באופן בר-קיימא. זו הסיבה שאנחנו ב-DECATHLON התחייבנו לייצר את המוצרים שלנו בגישת העיצוב האקולוגי. נכון לעכשיו, מעל 400 מוצרים בעלי עיצוב אקולוגי זמינים ברחבי העולם. עם זאת, הם היוו רק חלק קטן מקטלוג המוצרים שלנו. לכן, לאור האתגרים של שינויי האקלים וצריכת יתר של משאבי טבע, הצוותים שלנו הציבו יעד של 100% מוצרים חדשים המיוצרים בעיצוב אקולוגי עד לשנת 2021.

אנו מבינים שיש עוד הרבה עבודה בתהליך צמצום ההשפעות הסביבתיות ואנו נחושים להמשיך לקדם את הנושא לשינוי בר-קיימא. אם תרצו לדעת יותר על המחויבות שלנו לפיתוח בר-קיימא, אנא בקרו באתר האינטרנט שלנו: